Listopadowe spotkanie : Inteligentne formy leku

10 listopada, 2021

W imieniu Zarządu zapraszam na spotkanie „KLUBU DŻENTELMENA”, które odbędzie się 25.11.2021r. o godz. 18.00 w Audytorium Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku przy ul. J. Fiszera 14.

Na spotkaniu
Prof. dr hab. n. farm. Wiesław Sawicki
Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej
Wydziału Farmaceutycznego
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

poprowadzi wykład na temat:

„Inteligentne formy leku”

Dzięki szybkiemu rozwojowi farmacji, medycyny i biotechnologii oraz coraz to większym wymaganiom pacjentów, rynek farmaceutyczny dąży do personalizacji leczenia i uwzględnienia wszystkich jego aspektów. Nie wystarczy już bowiem podanie substancji leczniczej pacjentowi, bez względu na jej efekty uboczne czy nieprzyjemne doznania i problemy z podaniem. Narastające wymagania i wyzwania stawiane wytwórcom leków skutkują powstawaniem nowoczesnych postaci leku oraz ulepszaniem tych już istniejących. Jestem przekonany, że temat wykładu spotka się z zainteresowaniem i pozwoli lepiej poznać najnowsze osiągnięcia i zagadnienia z nim związane.