Spotkanie tematyczne „KLUBU DŻENTELMENA”

11 kwietnia, 2016

W imieniu Zarządu zapraszam na spotkanie „KLUBU DŻENTELMENA”, które odbędzie się 28 kwietnia 2016r. o godz. 18.00 w Audytorium Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku przy ul. J. Fiszera 14.

Gospodarzami spotkania będą
Mecenas Jerzy Lipski
Mecenas Jerzy Karziewicz
Mecenas Roman Nowosielski

Program spotkania obejmuje zagadnienia z zakresu:
1.   Pojęcie demokratycznego państwa prawnego i system gwarancji i ochrony praw i wolności obywateli.
2.   Konstytucja RP, trójpodział władz oraz pozycja TK, RPO i Prezesa NIK.
3.   Możliwości prawne ustawodawcy zwykłego wpływania na funkcjonowanie TK.
4.   Podstawy prawne funkcjonowania TK w chwili obecnej – istota zamierzonych zmian pozycji TK.
5.   Pozycja Sądu Najwyższego jako podmiotu ujednolicającego orzecznictwo Sądów Powszechnych.
6.   Zagrożenia i możliwe rozwiązania sytuacji wokół TK – polityczne czy prawne.

Serdecznie zapraszam w przekonaniu, że powyższa tematyka mocno zaabsorbuje uczestników spotkania i będzie podłożem do żywej dyskusji i wymiany poglądów.