"Dżentelmenem się jest, dżentelmenem się nie bywa."

I rocznica śmierci arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

24 kwiecień, 2017

W imieniu Zarządu zapraszam na spotkanie „KLUBU DŻENTELMENA”, które odbędzie się 24.05.2017r. w Archikatedrze Oliwskiej oraz w Gdańskim Seminarium Duchownym w Gdańsku-Oliwie przy ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 3. Spotkanie odbędzie się w I rocznicę śmierci arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego wieloletniego członka naszego Klubu.

Gościem spotkania będzie
Biskup Zbigniew Zieliński
Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej


W programie spotkania :
   18.00 - Msza Święta  w Archikatedrze Oliwskiej.
   18.30 - Wieczór wspomnień o arcybiskupie Tadeuszu Gocłowskim w Auli Jana Pawła II Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Tadeusz Gocłowski – arcybiskup senior archidiecezji gdańskiej, uczestnik rozmów w Magdalence, członek Rady Stałej Episkopatu Polski, kawaler Orderu Orła Białego, zmarł w zeszłym roku - 3 maja - po ciężkiej chorobie. Miał 84 lata. Był głową gdańskiego Kościoła przez 24 lata: od 1984 do 2008 r. Był m.in. członkiem Rady Stałej Episkopatu Polski, współprzewodniczącym Komisji Wspólnej Episkopatu i Rządu oraz przewodniczącym Komisji Episkopatu ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Choć nie ma go z nami, wciąż pozostaje w naszej pamięci, a ślady jego obecności można spotkać na każdym kroku. Serdecznie zapraszam.

Z poważaniem
Prezes Klubu

Lech Domański    

ul. J. Fiszera 14, 80-231 Gdańsk

tel./fax +48 58 345 54 22

© 2022  Stowarzyszenie Klub Dżentelmena - Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
do góry