Spotkanie w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

9 listopada, 2018

W imieniu Zarządu  zapraszam  na spotkanie „KLUBU DŻENTELMENA”, które odbędzie się 29 listopada 2018 roku o godz.18.00 w siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku przy ul. Ołowianka 9 -13.

Gospodarz spotkania
Pan Jerzy Litwin Dyrektor
Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

zaprasza do zwiedzenia dwóch wystaw czasowych:

◊  „Zdarzyło się na morzu…” - będącej prezentacją 39 obrazów zakupionych od Polskich Linii Oceanicznych.
◊ „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej”- oglądnięcie przygotowań do otwarcia wystawy które oficjalnie nastąpi 30.11.2018 – wystawa nawiązuje do Święta Marynarki Wojennej obchodzonego 28 listopada – w 100 rocznicę powołania przez marszałka J. Piłsudskiego „Marynarki Polskiej” i obchodzonej w tym roku rocznicy odzyskania niepodległości .

Ponadto spotkanie to będzie szczególną okolicznością, gdyż jest ostatnim zaproszeniem do Narodowego Muzeum Morskiego kierowanego przez dr. Inż. Jerzego Litwina, który z dniem 31.12.2018 roku kończy pracę na stanowisku dyrektora i przechodzi na emeryturę. Serdecznie zapraszam, w przekonaniu, że dostarczy nam ono wielu ciekawych refleksji historycznych i będzie miłą okazją do podziękowania Dyr. Litwinowi za naszą wieloletnią współpracę tak owocną w niezapomniane wrażenia.